Aktualita

Aktivizačního výjezdu na Sv. Hostýn, který se uskutečnil 30. září se zúčastnilo celkem 9 lidí, včetně klientů azylového domu s doprovázejícími pracovníky a duchovním doprovodem.

Jednalo se o jednodenní výlet na hostýnské vrchy. Součástí byla návštěva poutního místa Svatý Hostýn. Pod vedením duchovního správce farnosti Ostrava - Hrušov jsme měli možnost účastnit se bohoslužby v bazilice Nanebevzetí Panny Marie.

Po společném obědě jsme všichni společně prošli celý areál tohoto místa. Prošli jsme Křížovou cestu, navštívili hřbitov duchovních a také jsme byli seznámeni s historií a legendou, která se vztahuje k tomuto poutnímu místu.

Klienti se zájmem naslouchali, aktivně diskutovali, doptávali se. Někteří tam byli poprvé a zmínili se, že to v nich zanechalo hluboký zážitek a také si uvědomili, co tato místa mohou znamenat v životě každého člověka.

Dle anonymních anket, vyplněných po návratu se klientům výjezd líbil a považovali jej za přínosný.

Na výlet s klienty jsme poprvé jeli našim novým devítimístným vozem Peugeot Boxer, který jsme získali za podpory statutárního města Ostravy. Díky tomu jsme měli úzké společenství mezi sebou po celou cestu na výlet a zpět.

Fotogalerie - Aktivizační výjezd na Svatý Hostýn