Aktualita

2017-05-30 13:42:37

Den zdraví v Hlučíně

Ve čtvrtek 19.5.2017 za slunného a teplého počasí, se zástupci naší organizace úspěšně účastnili akce Dne zdraví, kterou pořádalo město Hlučín.
Akce se uskutečnila od 9-17 hod na hlučínském náměstí.
Návštěvníkům akce se představily sociální služby, které působí na Hlučínsku. Součástí byl také tradiční trakař solidarity, který letos opět jezdil pro Františka Štěpáníka. Tříletý chlapec už byl třikrát v Sanatoriích Klimkovice, kde mu lidé přispívající do celohlučínské sbírky uhradili intenzivní rehabilitační program, navíc dostal celou řadu rehabilitačních pomůcek. Chlapec, který se ještě před dvěma lety pouze seděl s oporou, nyní už chodí s pomocí berliček a také začíná mluvit.

Nová šance zde prezentovala výrobky cvičných dílen, keramické cvičné dílny a stolařské cvičné dílny. Spolu se zástupci účastníků projektu byli aktivně přítomni k jejich lektoři-mistři.
Výrobky vyrobili v rámci své pracovní aktivizace ve cvičných dílnách účastníci našeho projektu OPZ, "Nová šance pro integraci osob po návratu z výkonu trestu", který byl spuštěn od 1.1.2017 a bude trvat do 31.12.2019.
Mnoha dětem jsme svými výrobky jistě udělali radost, zejména vyřezanými píšťalkami přímo na místě na našem stánku.

Mockrát děkujeme všem za příkladnou reprezentaci hodnot Nové šance naší veřejnosti.

Fotogalerie - Den zdraví v Hlučíně