Aktualita

2012-10-01 09:02:22

VÝJEZD DO BESKYD

Ve dnech 18. – 21. září 2012 jsme se spolu s našimi klienty zúčastnili již druhého Aktivizačního a motivačního výjezdu, tentokráte do Beskyd, na Grúň.

Ubytováni jsme byli v v Domě sv. Josefa, kde nás srdečně a mile přijali manželé Kubečkovi, kteří nám během celého pobytu vařili  a také se o nás velmi dobře starali.

Následující den po příjezdu jsme se spolu s klienty zúčastnili výletu – výšlapu na Bílý kříž, který byl od našeho ubytování vzdálen asi 5 km. Byli jsme docela překvapeni, jak naši klienti zvládli po stránce fyzické tuto pěší túru, a to i přesto, že na zpáteční cestě začalo pršet. Mnozí z nás se na pokoje vrátili skrz na skrz mokří a prochladlí. Naštěstí bylo uvnitř zatopeno a útulno a veliká kamna ve společenské místnosti spolehlivě usušila každé tričko i bundu.

Ve čtvrtek jsme všichni společně byli účastni přednášky pana ing. Miroslava Panoce, který se zmínil nejen o problému zadluženosti jednotlivých osob, nové organizační struktuře na úřadech práce, ale velmi podrobně připomněl našim klientům nové, tzv. S karty, které se budou ve velmi dohledné době používat a budou na ně i vypláceny i sociální dávky. Celá přednáška našeho lektora byla doprovázena přehlednou formou v aplikaci Power-point. V odpoledních  hodinách jsme se vydali na poutní místo Turzovka, které bylo od nás vzdáleno asi 25 km. Tam jsme se zúčastnili i mše svaté, která byla v odpoledních hodinách, potom krátké adorace, a po krátkém odpočinku jsme se vydali zpět do našeho domu, kde jsme byli ubytováni.

Poslední den, po společné snídani, nás manželé Kubečkovi pozvali do menšího kostelíku, který byl vzdálen asi 150 m. Měli jsme možnost zhlédnout velmi pěkný vnitřní interiér, který jak už to bývá v horách, byl celý dřevěný. Na tomto místě jsme také krátkou modlitbou ukončili tento velmi pěkný několikadenní výjezd spolu s našimi klienty. 

Fotogalerie - VÝJEZD DO BESKYD