Aktualita

Letošní amnestie na Nové šanci se projevila především žádostmi amnestovaných o pomoc při prvních krocích amnestovaných osob na svobodu. Zvlášt se jedná o poskytnutí střechy nad hlavou a zajištění jídla v tomto zimním období. Protože amnestie je realizovaná v krátkém období, propuštěné osoby neprošly výstupním oddělením, které je připravuje na život mimo vězení, často pak si neví rady s vyřizováním svých záležitostí, zvláště přihlašováním na Úřad práce a vyřizování sociálních dávek.

Přestože jsme kapacitně limitování, našli u nás v našem azylovém domě nový domov 4 osoby z řad nově amnestovaných. Doufáme, že pobyt v našem zažízení nastartuje jejich další život.

V současné době naše sdružení uskutečňuje pro naše klienty projekt fianacovaný z Evropského sociálního fondu s názvem "Nová šance pro osoby opouštějící vězení", který je určen právě pro tuto cílovou skupinu osob. Budeme rádi, když se do našeho projektu zapojí a zvýší si tak své životní šance.

Letošní amnestie neušla velkému zájmu medií, tak v i našem sdružení proběhlo několik reportáží o našem zařízení, o našich klientech a možnostech pro pomoc nově amnestovaným osobám. Zvláště bychom Vám představili reportáž Českého rozhlasu Radiožurnál a televizní stanice ČT1, kterou odvysílala v sobotu 12.1.2013 ve 12 hod v pořadu Týden v regionech.

Odkazy:

http://static.rozhlas.cz/news/podcast.rss

http://www.ceskatelevize.cz/ivysilani/
1183909575-tyden-v-regionech-ostrava/
413231100212002-tyden-v-regionech/