Aktualita

Klienti našeho sdružení se zúčastnili ve čtvrtek 14. 2. 2013 nakládání jízdních kol pro děti v Africe.
Bylo naloženo asi 500 kol do velkého kontejneru, který se v následujících dnech přepraví nejdříve nákladním autem, poté vlakem a následně lodí z Hamburku do Gambie.
Již před touto velkou akcí se naši klienti podíleli na různých přípravách. Jednalo se o nachystání místa pro občerstvení, úklid těchto prostor, přinesení stolů a židlí a v neposlední řadě také úklid sněhu v okolí budovy, kde jsou tato kola uskladněna.
Naši klienti se od počátku tohoto projektu zapojovali na skládání kol, která zde byla přivážena nákladními auty, a to nejenom v dopoledních hodinách, ale velmi často i v době svého osobního volna, a to nejen odpoledne, ale velmi často i ve večerních hodinách. Následně se podíleli na opravě těchto kol a v poslední době i na samotné kompletaci.
Naši klienti za celou dobu trvání projektu složili cca čtyři a půl tisíce kol, z nichž polovinu museli vynést do prvního patra v budově, kde se tento projekt realizuje. 

Chceme také tímto poděkovat nejenom zástupcům sdružení Kola pro Afriku (pan Roman Posolda, Richard Gazda), ale především také našim klientům, kteří se velkou měrou podíleli na úspěšné realizaci a odvozu prvního kontejneru do Gambie v Africe.
 
Vše se odhrálo za přítomnosti medií, zvláště televizí Noe, ČT1 a Nova. Dále pak za účastí deníků MF Dnes a Moravskoslezský Deník.

Odkaz ČT1: http://www.ceskatelevize.cz/ivysilani/10122978233-udalosti-v-regionech-ostrava/413231100030214-udalosti-v-regionech/